Следни активности:
Програма 2014-2018
Отчет на Претседателот Ѓорге Иванов
Програма на Претседателот Ѓорге Иванов
Ѓорге Иванов-Кандидат за Претседател на Република Македонија 2014
Отчет 2014

Прес центар

Објавено на 2014-05-04
picМакедонија денеска одбележува 111 години од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев.Почит му беше оддадена и во Битола каде на спомен плочата посветена на Гоце Делчев Унијата на млади сили на ВМРО ДПМНЕ положија свежо цвеќе. ...

Објавено на 2014-04-27
picОва се убедливо најмирните избори во Република Македонија од осамостојувањето, рече Антонио Милошоски на прес конференција во недела.Според него, Македонија покажала дека не само географски, туку и со начинот на спроведување на овие избори, докажа дека е европска земја и пример за земјите во целиот регион.Милошоски...

Објавено на 2014-04-25
picГрадоначалникот на Битола денеска ги повика битолчани в недела на 27 април масовно да излезат и да гласаат по сопствено убедување онака како што тие процениле во фер и демократски услови и се надева дека в недела гласањето ќе помине без пробелми.   Она што за жал го имаме како с...